Šiauliai pasipuoš nauja fantazijos freska – Jolitos Puleikytės „Šventės būsena“

Rugpjūčio 24–31 d. Šiauliuose vyksianti kūrybinė meno laboratorija „Kilowac VIII“ šiemet ne tik kurs šviečiančius objektus socialinėms įstaigoms, bet ir papildys miesto veidą nauju meniniu akcentu – jaunosios kartos dailininkės Jolitos Puleikytės kuriamu sienos graffiti.

Jolita Puleikytė | Asm. archyvo nuotrauka
Jolita Puleikytė | Asm. archyvo nuotrauka

Jolita – Panevėžyje gyvenanti menininkė, dirbanti Stasio Eidrigevičiaus menų centre „Pragiedruliai“, žinoma dėl savo siurrealistinių piešinių, mitologinių ir tapatybės temų.

Jos kūryba jungia kasdienybės fragmentus ir svajonių pasaulio nuotaikas, tarsi kino kadrai, sustabdantys akimirką tarp realybės ir sapno.

Šiauliams ji siūlo „šventės būsenos“ viziją

Darbai atlieps vietovės energiją, kupiną šokio, muzikos ir linksmų akimirkų.

„Kai žmogui gera, jis pereina į mistinę būseną – tai noriu perteikti savo kūriniuose“, – sako J. Puleikytė.

Viename darbe – arkos ir simboliniai langai į skirtingas vidines būsenas, kitame – perskyra tarp jų, lyg siena, kurią jungia plaukiantys debesys.

Danguje – ne saulė, o žmogaus galva, žyminti dvilypumą, o viską apgaubia ryškios spalvos – šventės ženklas.

Apie „Šiaulių naktis“

Meno festivalis-akcija „Šiaulių kultūros naktys“ – „Šiaulių naktys“ – reprezentacinis Šiaulių miesto renginys www.siauliai.lt, kasmet suburiantis tūkstančius kultūros, meno ir muzikos ištroškusių žmonių.

Prieš penkioliką metų prasidėjusios kaip Šiaulių miesto pėščiųjų bulvaro gaivinimo akcija, jubiliejinės „Šiaulių kultūrosnaktys“ išaugo į masinį pilietinį, socialinį, kultūrinį renginį „Šiaulių naktys XV“, kuriame renginiai vakare ir naktį vyksta netikėtose, netradicinėse Šiaulių miesto vietose, kad visas miestas imtų pulsuoti kultūra ir ji taptų lengvai pasiekiama kiekvienam.